Türkiyenin İlk ve Tek Ebeveynlik Yaşam Gazetesi

Geceleri yalnız uyumaktan korkmak yok!

Bir Dostluk Masalı’nın yaratıcıları Susanna Isern ve Marco Somà’nın, korkular, arkadaşlık, dayanışma ve büyüme üzerine yeni resimli kitabı Yediuyur Nerede Uyur? Uçanbalık Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Ebeveynleriyle kitap okumaktan keyif alan minikleri düşsel bir orman yolculuğuna çıkaran bu sevimli kitap, geceleri yalnız uyumaktan korkan çocukların yeni uyku arkadaşı olacak.

Evrensel temaları ve resimleriyle dikkat çeken Yediuyur Nerede Uyur?, klasikleşmeye aday kitaplar arasında yer alıyor.

Yeşil Orman halkının günleri huzur içinde geçerken bir yaz gecesi ilginç şeyler olmaya başlar. Fındıkfaresi Yediuyur, geceyi gizlice Tavşan’ın havuç kutusunda geçirir. Başka bir sabah, Bülbül’ün kravat çekmecesinden çıkar. Yediuyur’un her gün başka bir yerde uyanmasından tedirgin olan orman halkı ondan, geceleri kendi evinde uyumasını ister. Yediuyur açıklama yapmak istediğinde kimse onu dinlemez. Böylece Yediuyur bavulunu toplayıp Gri Orman’a doğru yola çıkar. Gidişinin ardından, arkadaşlarını dinlemedikleri için pişman olan orman halkı da sorunları birlikte çözmek için yola koyulur…

Öyküsüyle her yaştan okurun beğenisini kazanan Yediuyur Nerede Uyur?, arkadaş ilişkilerinde sevgi, hoşgörü ve anlayışın gerekliliğine değinirken, karşılıklı yaşanan sorunlarda birbirini dinlemenin önemine vurgu yapıyor.

“Öyküsü ve çarpıcı resimleriyle keyifli bir okuma deneyimi sunuyor.”
Kirkus Review