Türkiyenin İlk ve Tek Ebeveynlik Yaşam Gazetesi

Wee Baby global arenada dikkat çekmeye başladı

Anne bebek sektöründe Türkiye’nin en çok tercih edilen markaları arasında yer alan Wee Baby, Almanya’da düzenlenen “Kind Und Jugend Fuarı 2018”e katıldı. Dünya çapında bilinen en prestijli anne bebek fuarında Wee Baby, üretim kalitesi ve pazardaki başarısı ile ziyaretçilerin dikkatini çekti.

Gelişen teknoloji ve değişen trendlerle hızla büyüyen anne bebek sektörü, Eylül ayında Almanya’nın Köln şehrinde büyük bir buluşmayla bir araya geldi. Bebek ve çocuk ürünleri sektöründeki tüm yeniliklerin yakından görüldüğü “Kind Und Jugend Fuarı”, dünya çapındaki önemli firmaları buluşturdu. Ürünleriyle Türkiye’deki kategori liderliğini devam ettiren ve dünya markası olma hedefiyle ilerleyen Wee Baby, fuarda 80 metrekarelik bir alanda 400 ‘ün üzerindeki ürününü sergileme fırsatı buldu.

Wee Baby ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesi, Sedex, TSE, SGS’nin yanı sıra sektörde tek BRC HPC sertifikasını A Grade (DQS) almaya hak kazanan üretim tesisine sahip. Bu kalite sertifikaları ile birlikte Türkiye ve Ortadoğu bölgesinde en büyük anne bebek ürünleri üreticisi olduklarını ifade eden Wee Baby Genel Müdürü Burak Özbaşoğlu, Avrupa ve diğer ülkelerde de güçlenmek istediklerini belirtti: “Fuarda, her geçen yıl markamıza olan ilginin biraz daha arttığını gözlemliyoruz. Avrupa kalite standartlarında Türkiye’de üretim yapıyor olmamız bu ilgide önemli bir rol oynuyor. Fuarda birçok firmayla görüşmeler gerçekleştirdik ve olumlu geri dönüşler aldık. Yerli üretim yapan bir firma olarak gördüğümüz ilgi memnuniyet vericiydi. Kaliteli ve nitelikli ürünlerden oluşan kategorilerimizi tüm dünyayla paylaşmak istiyoruz. “Kind Und Jugend Fuarı” da bu hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacak”.

Anne bebek sektöründeki tüm yenilik ve gelişmelerin yakından görüldüğü fuara 50’den fazla ülkeden 1200 firma katıldı. Fuar, üç gün boyunca 30 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.