Türkiyenin İlk ve Tek Ebeveynlik Yaşam Gazetesi

Çocuğunuzu yeni bir oda tasarımı ile motive edin

Okulların açıldığı bu günlerde, kaliteli ve kullanımı kolay BLACK+DECKER ürünleri, anne babalara düşük maliyetli ve yaratıcı çocuk odaları yapma olanağı sunuyor.

Çalışma ortamı hazır mı?

Çocuk odaları, çocukların gün içinde en fazla vakit geçirdikleri, oyun oynadıkları ve ders çalıştıkları mekânlar… Onlara ne kadar özgür ve mutlu olabilecekleri bir alan yaratılırsa verimlilikleri de o kadar artıyor. Anne babalar, çocukları büyüdükçe odalarını dizayn ederken farklı ihtiyaçları gözetmeye başlıyorlar. Daha rahat ders çalışabilecekleri, kitap okuyabilecekleri veya dinlenebilecekleri alanlar yaratmak gibi…

Öte yandan yeni bir oda fikri her zaman masraflı veya zahmetli bir iş olarak algılanıyor. Oysa ufak değişikliklerle şık çözümler yaratmak mümkün. Mimar ya da ustaya ihtiyaç duymadan; dar bir bütçeyle de mucizeler yaratabilirsiniz.

Çocuğunuzun odası için birkaç tüyo

  • Çocuğunuzun çalışma ortamını daha kullanışlı hale getirmek için kutu ve rafları mekânın boş köşelerine monte ederek değerlendirin. Bunun için manavlarda bulanan ahşap kasaları bile kullanabilirsiniz! Bu kasaları rengarenk boyayabilir ve çocuğunuzun dünyasında bir gökkuşağı esintisi oluşturabilirsiniz.
  • Küçük oyun sandıkları ve kitap rafları odanın daha düzenli görünmesini sağlar. Farklı amaçlar için kullanılan ve evde bulunan atıl kutuları boyayıp BLACK+DECKER BDCD12 model matkabıyla birbirine sabitleyebilirsiniz. Böylelikle tüm eşyaları bir yerde düzenli bir şekilde toplayarak dağınıklığı önler ve çocuğunuzun derse konsantre olması sağlarsınız.
  • Yapı marketlerde satılan hazır rafları veya rustik düz bir tahta parçasını duvara monte ederek çocuğunuzun kitap ve defterleri için yeni bir alan oluşturabilirsiniz.
  • Okulda yapılan resimler ve el işleri çocuklarınızın el emeği ve gelecekteki anılarıdır. Bu işleri çerçeveleyip odasına asmak çocuğunuzun motivasyonunu artıracaktır.