Türkiyenin İlk ve Tek Ebeveynlik Yaşam Gazetesi

Philips Avent, Prematüre Bebeklere Destek Oluyor

Anne ve bebek sağlığına verdiği önemin altını çizmek ve prematüre bebek sahibi ailelere destek olmak amacıyla daha önce Türkiye’nin ilk Prematüre Bebek Bakım Kitabı’na sponsor olan Philips Avent, bu alandaki projelerini artırıyor. Marka, prematüre bakımı konusunda sağlık çalışanları, hastaneler ve ailelerle elele verdi.  

2017 yılında kendisi de prematüre bebek annesi olan İnci Candemir’in ‘Prematüre Bebek Bakımı’ kitabının sponsorluğunu üstlenerek prematüre bebeklere ilişkin çalışmalarında ilk adımı atan Philips Avent, bu konudaki destek projelerine yenilerini ekledi.

Prematüre Aile Destek Toplantıları’ ile eğitim ve motivasyon bir arada…

Philips Avent, Prematüre Bebek Ebeveyn Danışmanı İnci Candemir’in katılımı, neonatoloji profesörleri ve yeni doğan yoğun bakım sorumlu hemşirelerinin desteği ile 2 ayda bir kez anne ve babalarla bu sürecin daha rahat atlatılması için ücretsiz ‘Prematüre Aile Destek Toplantıları’ düzenliyor.

Bebeklerin yoğun bakımda kaldığı süre zarfında büyük emek ve enerji harcayan hemşireleri de unutmayan Philips Avent, Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi ve Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yenidoğan yoğun bakım hemşirelerine motivasyon eğitimleri organize ediyor.

Hastanelere (Kanuni ve Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi) bebeklerin anne karnındaki sınırlandırılmış hissiyatını sağlamak için üretilen bebek yatakları, anne karnındaki ortamının maksimum oranda sağlanabilmesi için küvöz örtüleri desteği sağlayan Philips Avent, prematüre bebeklerin tedavi süreçlerine destek olmak için emzik ve biberonlarıyla da hastanelerde ailelerin bu yolculuğunda yanlarında yer alıyor.

Philips Personal Health Genel Müdürü Milena Elmasoğlu konu ile ilgili şunları söyledi: “Philips Avent olarak, ürünlerimiz ve projelerimizle annelerin hem hamilelik hem de 0-3 yaş gibi önemli bir dönemi huzur ve mutlulukla geçirebilmesi için çalışıyoruz. Prematüre bakımı konusunda başladığımız çalışmalarımızla tüm prematüre bebek annelerinin yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Umuyoruz, gelecek dönemde daha çok hastaneye, daha çok aileye ulaşacağız. Philips Avent markamızla, prematüre bebeklerimize, ailelerine ve kariyerine böylesi önemli bir görevde devam etme kararı almış hemşirelerimize destek olmaya devam edeceğiz” yorumlarında bulundu.