Türkiyenin İlk ve Tek Ebeveynlik Yaşam Gazetesi

Mutlu Gelecek Atölyesi’nde Çocuklar Üretiyor

0

Mutlu Gelecek Atölyesi çocuklar katıldıkları etkinliklerde oyuncaklar, hediyeler, dekorasyon objeleri ve lezzetli yiyecekler üretiyor. Her ay programda yer alan farklı atölye çalışmalarıyla çocuklar  günlük hayatta satın alınan bir çok ürünü okulda hep birlikte üretiyorlar. Çocuklar ürettikçe tüketmenin geçici hazzı yerini üretmenin kalıcı mutluluğuna bırakıyor. Ürettikçe hem çocukların özgüveni gelişiyor hem de aile ekonomisine katkıda bulunuyorlar.

HER AY ÇOCUKLAR İÇİN LEZZETLİ BİR ATÖLYE ÖNERİSİ

Mutlu Gelecek Atölyesi Anaokulu  üretim atölyeleri kapsamında bu ay Çikolata Atölyesi düzenliyor. Çikolata fabrikasını gezip üretim süreçlerini gözlemleyecekler. Butik atölyede çikolata şefinden lezzetli çikolata yapmanın inceliklerini dinleyip kendi çikolatalarını hazırlayacaklar. Her ay farklı atölyelerle programına renk katan Mutlu Gelecek Atölyesi’nde kayıtlar 12 ay boyunca devam ediyor.

Detaylı bilgi için www.mutlugelecekatolyesi.com

MUTLU GELECEK ATÖLYESİ’NİN GENEL YAKLAŞIMI

Erken çocukluk yılları gelecekteki başarının temellerinin atıldığı dönemdir bu nedenle MUTLU GELECEK ATÖLYESİ’NDE amaç okul öncesi dönemde akademik bilgiden çok (sayıları, renkleri, harfleri) bu bilgiyi öğrenebilmesi için ihtiyaç duyacağı becerileri kazandırmaktır.

MUTLU GELECEK ATÖLYESİ’NDE günlük program akışı çocuğun çocukluğunu doya doya yaşamasına engel olmadan oyunla, severek, eğlenerek öğreneceği bir eğitim ortamında çocuğun;

  • Merak duygusunu tetikleyerek yeni bilgiler keşfetmesi için onu beslemeyi,
  • Sosyal, duygusal ve akademik gelişim alanlarını desteklemeyi,
  • Çevresinde olup bitenle ilgili farkındalık kazandırmayı,
  • Yaratıcı Düşünme (Problem Çözme ve Karar verme) becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.